Челси се откъсна с 11 точки на върха

OFFNews 25 февруари 2017 в 20:53 1983 0

Отборът на Челси вече може да охлажда шампанското за титлата в Премиър лийг, след като победи Суонзи с 3:1 в двубой от 26-ия кръг и се откъсна с 11 точки аванс на върха пред Манчестър Сити.

"Гражданите" трябваше да играят утре с Манчестър Юнайтед в градското дерби на "Етихад", но двубоят е отложен заради участието на "червените дяволи" във финала за Купата на лигата срещу Саутхамптън.

Сеск Фабрегас откри в 13-ата минута в своя мач №300 в Премиър лийг, но в добавеното време на първата част Фернандо Йоренте изравни за Суонзи.

През второто полувреме "лебедите" не получиха дузпа за игра с ръка на Аспиликуета, а след това Педро Родригес в 72-ата и Диего Коща в 84-ата донесоха победата на водения от Антонио Конте тим.

Други резултати от кръга:
Кристъл Палас - Мидълзбро 1:0, Евертън - Съндърланд 2:0, Хъл Сити - Бърнли 1:1, Уест Бромич - Борнемут 2:1, Уотфорд - Уест Хам 1:0. Утре играят Тотнъм и Стоук Сити.