Лудогорец приключи похода си в Европа

OFFNEWS 24 февруари 2017 в 00:43 3819 1

Лудогорец завърши 0:0 на реванша с ФК Копенхаген и отпаднаха на 1/16-финалите в Лига Европа с общ резултат 1:2 след загубата в София преди седмица. Българският шампион опита да наложи натиск на стадион "Паркен" и имаше инициативата, но срещна добре подредената защита на домакините.

Мощните физически датчани играха за 0:0 и постигнаха целта си, с което продължиха серията си от "сухи мрежи" у дома през този сезон.

Първата голова опасност бе пред вратата на Владислав Стоянов. Сантандер бе изведен на стрелкова позиция в 8-а минута, но стражът на Лудогорец спаси.
Лудогорец имаше силни минути в средата на първата част, като най-добрата ситуация се откри пред Клаудио Кешерю, но ударът му премина встрани от вратата.

В края на първата част в центъра на събитията бе чешкият съдия Мирослав Зелинка, който изнерви играчите на Лудогорец с няколко спорни отсъждания.

В 58-а минута отново Кешерю бе на върха на атаката на българския шампион, но ударът му с глава не намери целта.

Лудогорец продължи да бъде по-активният отбор и в следващите минути разградчани организираха добри атаки, завършили безрезултатно. Вандерсон проби през центъра в 62-а минута, но ударът пред дъгата на наказателното поле премина на сантиметри от десния стълб. Минута по-късно Джонатан Кафу бе изведе в ляво от вратата, но шутът му бе блокиран от защитник на домакините.

В последните минути треньорът на Лудогорец опита да освежи атаката с пускането в игра на Кишада, Мисиджан и Жоао Пауло, но и това не помогна. В 88-а минута домакините можеха да стигнат до победата след удар по тревата на Матич, но Владислав Стоянов внимаваше и спаси.