Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Манчестър Юнайтед удари Съндърланд при завръщането на Мойс

Димитър Андреев 26 декември 2016 в 19:18 3843 0

Английският гранд Манчестър Юнайтед подари на феновете си за Коледа четвърта поредна победа в Премиър лийг, след като надигра с 3:1 Съндърланд на "Олд Трафорд".

Дейли Блинд (39), Златан Ибрахимович (82) и Хенрих Мхитарян (86) направиха този "Боксинг дей" особено празничен за привържениците си.

Изключително атрактивен беше голът на арменеца, макар че той бе в положение на засада, останала немаркирана.

Фабио Борини (91) вкара почетното попадение за Съндърланд, но това не промени горчивия вкус в устата на мениджъра на "черните котки" Дейвид Мойс, който се завърна на "Олд Трафорд" за първи път след уволнението си от Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед събра 33 точки и върви шести в класирането.

Лидерът Челси пък спечели 12-ата си поредна победа, след като  победи Борнемут у дома с 3:0. В 24-ата минута Педро Родригес отправи хубав прехвърлящ удар от границата на наказателното поле и топката влезе за първи път във вратата на "черешките". Четири минути след почивката Еден Азар реализира второто попадение след точно изпълнение на дузпа, а в последните секунди на срещата отново Родригес оформи класическия успех в полза на Челси.

"Сините" има актив от 46 точки на първото място, докато Борнемут е с 21 точки.

В друга среща от кръга Арсенал надигра трудно с 1:0 като домакин състава на Уест Бромич. Гол на французина Оливие Жиру с глава след центриране отдясно на Месут Йозил три минути преди изтичане на редовното време донесе ценния успех в полза на "артилеристите".

Арсенал е на трето място във Висшата лига с 37 точки, а Уест Бромич е на девета позиция с 23 точки.