Нинджата поведе Рома към победа над Интер (видео)

OFFNews 26 февруари 2017 в 23:45 1984 0

Велик мач изнесе Рома в Милано и победи заслужено 3:1 Интер. Големият герой за гостите беше Раджа Наинголан. Нинджата вкара два страхотни гола с удари извън пеналта. Белгиецът тичаше и се бореше за всяка топка, като тотално смачка съперника.

Рома дръпна 2:0 благодарение на Нинджата и започна аристократично да пропуска. Интер успя да се върне 10 минути преди края чрез Икарди. Капитанът засече удар отдясно. И когато "Сан Сиро" очакваше обрат, босненецът Джеко изработи дузпа за столичани. Вкара я Пероти.

Интер дълго оспорваше решението на съдията, но той беше перфектен.  Самите "нерадзури" падаха като круши в пеналта през 5 минути с надежда за дузпа, но никой не им се върза.

Така Рома се възползва от издънката на Наполи и дръпна с 5 точки напред в битката за второто място. На върха след 26 кръга убедително седи Ювентус  с 66 точки. Рома има 59, Наполи 54, Аталанта 51, Лацио 50 и Интер 48.