Етър се отлепи от дъното след успех над Берое

OFFNews 12 април 2021 в 22:21 1942 0

Етър победи с 2:1 като гост Берое в последна среща от 23-ия кръг в Първа лига, а два гола за успеха на "виолетовите" реализира Преслав Боруков.

След този успех Етър се изкачи на 11-то място с 20 точки, докато Берое остана на пета позиция с 36. Така на последното място се озова Ботев Враца с 18 точки, а под чертата са още Монтана и Славия с по 19.

Гостите поведоха в 31-ата минута, когато Симеон Мечев центрира от ъглов удар, където Мариян Иванов игра с глава. Преслав Боруков стигна първи до топката на два метра от голлинията и се завъртя и вкара кълбото във вратата на домакините.

В 65-ата минута "болярите" реализираха второ попадение във вратата на домакините. Симеон Мечев центрира в наказателното поле от фаул, където Пламен Крачунов свали за Боруков, който отблизо с глава реализира второто си попадение в мача и общо девето през сезона.

Берое върна един гол в 79-ата минута чрез Алиун Фал, но гостите се бранеха умело и не допуснаха изравняване.