Ивелин Попов спечели Суперкупата на Русия

OFFNEWS 15 юли 2017 в 09:16 1423 0

Българският национал Ивелин Попов и Спартак (Москва) спечелиха Суперкупата на Русия, след като в мач за трофея се наложиха с 2:1 над Локомотив (Москва) след продължения.

Попов започна като титуляр за руския шампион, но в 71-ата минута беше заменен от Джано Ананидзе. Двата тима не си вкараха в редовното време и се наложи да се играят продължения.

Резултатът беше открит в 101-ата минута, когато парагваецът Лоренсо Мелгарехо изведе Луис Адриано в наказателното поле, бразилецът се пребори с бранител на съперника и успя да прати топката под плонжа на вратаря на Локо Маринато Гилерме.

В 113-ата минута Куинси Промес сложи на практика точка на спора след индивидуален пробив, завършил с удар в близкия ъгъл. До края Локо успя да стигне до почетно попадение чрез Мануел Фернандес, но за повече нямаше време.

Нещо повече - Спартак пропусна три положения чрез Промес, Мелгарехо и Комбаров.

Така воденият от Масимо Карера тим на Спартак (Москва) спечели Суперкупата на Русия за първи път в историята си.

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews