Даниел Асенов е европейски шампион по бокс за шести пореден път

OFFNews 17 март 2019 в 20:49 3062 0

Даниел Асенов стана европейски шампион за шести пореден път! Българинът спечели финала в категория до 52 килограма на Европейското първенството за мъже и жени до 22 години във Валдикавказ.

Асенов победи категорично с 5-0 англичанина Киърън Макдоналд. Мачът мина изцяло под диктовката на Даниел Асенов. Още в самото начало той вкара боя в близка дистанция, като по този начин елиминира ръстовото предимство на съперника си.

С умели ескиважи Тайсъна избягваше ударите на англичанина и нанасяше силни крошета в тялото му. Така в края съдиите бяха единодушни и дадоха титлата на нашия боксьор.

Братът на Даниел Асенов - Боян, спечели сребърния медал в категория до 56 килограма. На финала той загуби от представителя на домакините Сегрей Ярулин.

Освен отличията на братя Асенови, с бронз се връща Еми-Мари Тодорова в категория до 48 килограма.