Станимира Петрова ни носи второ злато в Минск

OFFNews 29 юни 2019 в 17:29 2571 0

Снимка Костадин Андонов/БОК

Боксьорката Станимира Петрова спечели втора титла за България от Европейските игри в Минск.

Във финала на категория до 57 кг световната и двукратна европейска шампионка надделя с 4:1 (30-27, 30-27, 29-28, 29-28, 28-29) съдийски гласа над ирландката Микаела Уолш. Станимира беше по-активната боксьорка през почти цялото време и спечели и трите рунда в срещата.

Така Петрова заслужи първи медал за бокса от Минск и общо 16-ти за страната ни. Титлата е втора след златото на Мария Оряшкова в самбото.

Даниел Асенов пък остана на крачка от това да се превърне в първия български боксьор с три поредни титли от шампионати на Стария континент в една категория.

Тайсъна загуби битката за златото в категория до 52 кг от испанеца Габриел Ескобар с 1-4 (27:30, 28:29, 29:28, 27:30, 27:30) съдийски гласа.

Двубоят между двамата беше равностоен, като испанеца изглеждаше малко по-активният и в крайна сметка това надделя при решението на съдиите. Асенов все пак остава със среброто и носи 17-ти медал за България от Европейските игри в Минск.