Йоана Илиева е пета в света по фехтовка

OFFNews 04 февруари 2020 в 14:53 5347 2

Снимка bulfencing.com

Йоана Илиева се класира пета на сабя в индивидуалната надпревара на турнира в Дормаген (Германия), валиден за Световната купа по фехтовка за жени до 20 години.

Най-добрата ни сабльорка излезе като N1 от групите с шест победи и без нито една загуба. В двубоя за място сред първите 32 тя продължи с отличната си игра и победи британката София Потър с 15:7.

В следващия кръг 18-годишната българка елиминира Анна Смирнова от Русия с 15:7, но в боя за влизане на полуфиналите отстъпи на германката Юлика Функе с 13:15.

В състезанието участваха 140 сабльорки от целия свят, като златния медал спечели Бенедета Тарико от Италия, втора остана Елизабет Тартаковски от САЩ, а третото място разделиха Кло-Фох Джитомър от САЩ и Юлика Функе от Германия.

След петото място в Дормаген Йоана Илиева, чиито личен треньор е Ивайло Воденов, е втора във временното генерално класиране за Световната купа на сабя за жени до 20 години със 134 точки.

При младежите Тодор Стойчев излезе от групите с пет победи и една загуба, но след равностойна игра отстъпи в първата си среща от елиминациите на представителя на Турция Игит Пекер с 14:15. Така Стойчев остана на 67-мо място в крайното класиране от 154 състезатели.