Клипърс се сгромоляса в столицата, Вашингтон навакса 24 точки пасив

OFFNews 21 ноември 2018 в 10:55 1266 0

В истински спектакъл се превърна срещата между Вашингтон Уизърдс и Лос Анджелис Клипърс, играна тази нощ. Отборът от града на ангелите започна много силно и спечели първата част повече от убедително с 21-40.

Баскетболистите на "вълшебниците" продължаваха да нямат отговор за нападението на своите гости, а след тройка на Скот шест минути преди края на втория период разликата стана 24 точки в полза на Клипърс. В последствие Вашингтон стабилизираха играта си и не позволиха пасивът им да набъбне. На почивката двата отбора се оттеглиха при 54-73 в полза на "ножиците".

Второто полувреме започна по съвсем различен начин. Столичани заздравиха защитата си, което даде резултат, а в нападение, предвождани от Джон Уол и Брадли Бийл успяха да заличат част от разликата. Кош на Томаш Саторански 9 секунди преди края на третия период направи резултата само 86-95 за гостите. Набраната инерция се пренесе и в последната четвърт, която завърши с 16 точки в полза на Уизърдс и така се оформи крайният резултат 125-118 в полза на домакините.

Джон Уол и Брадли Бийл отбелязоха 57 точки за победата, Ото Портър добави 11 и записа 14 борби, а силно включване от пейката направиха Джеф Грийн(20 точки/7 борби) и Томаш Саторански(13 точки/7 борби). За Лос Анджелис най-резултатен бе Тобайъс Харис с 29 точки, а Монтрезл Харел вкара 20.

В останалите три двубоя, които се изиграха през нощта резултатите са:
Орландо Меджик 91-93 Торонто Раптърс
Маями Хийт 94-102 Бруклин Нетс
Ню Йорк Никс 114-118 Портланд Трейл Блейзърс

Класирането на Изток и Запад е както следва:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(14-4), Филаделфия(12-7), Бостън(9-8)
Централна дивизия: Милуоки(12-4), Индиана(11-6), Детройт(8-6)
Югоизточна дивизия: Шарлът(8-8), Орландо(9-9), Маями(6-11)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Портланд Трейл Блейзърс(12-5), Оклахома Сити Тъндър(10-6), Денвър Нъгетс(10-7)
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт Уориърс(12-6),Лос Анджелис Клипърс(11-6), Лос Анджелис Лейкърс(9-7)
Югозападна дивизия: Мемфис Гризлис(11-5), Ню Орлиънс Пеликанс(10-7), Хюстън Рокетс(8-7)