Маями спря устрема на Хюстън, "горещите" с три поредни победи(видео)

Георги Терзиев 21 декември 2018 в 09:47 1822 0

В един от двата мача от НБА изиграни тази нощ в отборът на Маями Хийт успя да победи гостите си от Хюстън Рокетс със 101:99.

Срещата започна много добре за гостуващия тим, които владееха инициативата. В края на първата четвърт разликата бе 16 точки в тяхна полза, а след края на втората продължиха да водят в резултата, макар баскетболистите на Маями да стопиха натрупания пасив до само 5 точки.

През второто полувреме двубоят стана още по-завързан като след третата четвърт домакините обърнаха нещата в своя полза, а Хюстън успяха да поведат само още два пъти до края.

Звездата на "ракетите", Джеймс Хардън, изигра нов много силен мач, отбелязвайки 35 точки и 12 асистенции. Ерик Гордън добави 20 точки, но усилията им не бяха достатъчни за нов успех.

За победителите Джош Ричардсън и Тайлър Джонсън отбелязаха съответно 22 и 19 точки, а Хасан Уайтсайд бе истинска машина в подкошието и успя да овладее 17 борби.

В другата среща Лос Анджелис Клипърс се наложи със 125:121 над Далас Маверикс. Срещата бе отбелязана от личния рекорд на Лука Дончич от Далас, който вкара 32 точки.

Класирането в НБА е както следва:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(24 победи - 9 загуби), Филаделфия(21-12), Бостън(18-12)
Централна дивизия: Милуоки(21-9), Индиана(20-12), Детройт(15-14)
Югоизточна дивизия: Шарлът(15-15), Орландо(14-16), Маями(14-16)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър(21-9), Оклахома(20-10), Портланд(18-13)
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт(21-11), Лос Анджелис Клипърс(18-13) Лос Анджелис Лейкърс(18-13)
Югозападна дивизия: Сан Антонио Спърс(17-15), Хюстън(16-15), Мемфис(16-15)