Портланд се върна на победния път срещу Финикс (видео)

Георги Терзиев 07 декември 2018 в 14:04 1748 0

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс победи у дома състава на Финикс Сънс със 108-86 мач от НБА игран тази нощ. Домакините започнаха много силно, удържайки съперника си до едва 9 точки в първата четвърт. Деймиън Лилард и компания затвърдиха превъзходството си и през втората част, като на полувремето водеха с 21 точки. През второто полувреме защитата на "слънцата" продължи да изпитва сериозни затруднения, а в четвъртата четвърт разликата стана внушителните 31 точки. Последва отпускане на домакините, но единственото което играчите на Финикс бе да направят разликата "едва" 22 точки.

За Портланд най резултатен бе звездата Деймиън Лилард с 25 точки, а Джейк Леймън добави 24. Трой Даниелс вкара 15 точки от пейката за "Сънс", Джош Джаксън прибави 14.

Това е 21 загуба до момента за гостите, а Портланд вдигна глава след 3 поредни загуби и заема седма позиция в Западната конференция

В останалите две срещи тази нощ Бостън победи у дома Ню Йорк Никс със 128:100, а Юта Джаз надделя със 118:91 в Солт Лейк срещу Хюстън.

Класирането в НБА е както следва:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(21 победи - 5 загуби), Филаделфия(17-9), Бостън(14-10)
Централна дивизия: Милуоки(16-7), Детройт(13-9), Индиана(14-10)
Югоизточна дивизия: Орландо(12-13), Шарлът(11-13), Вашингтон(11-14)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър(17-7), Оклахома(16-7), Портланд(14-11)
Тихоокеанска дивизия: Лос Анджелис Клипърс(16-8), Голдън Стейт(17-9), Лос Анджелис Лейкърс(15-9)
Югозападна дивизия: Мемфис(14-9), Далас(12-11), Ню Орлиънс(13-13)