Сестри Стоеви се класираха за 1/8-финалите в Париж

OFFNews 23 октомври 2019 в 12:18 1311 0

Габриела и Стефани Стоеви се класираха за 1/8-финалите на големия турнир по бадминтон от категория 750 Супер в Париж, съобщава БНР.

В двубой от първия кръг на двойки в зала "Пиер дьо Кубертен" те направиха обрат срещу тайландките Путита Сузаджиракул и Сапсири Теаратаначай и спечелиха със 17:21, 21:10, 21:17.

Мачът започна равностойно. Първата почивка дойде при 11:10 точки за азиатките. После те стигнаха до 20:17 и реализираха още първата си възможност да спечелят гейма, който продължи 22 минути.

Във втората част десетите в световната ранглиста българки поеха инициативата от самото начало. Закономерно паузата дойде при 11:6 за сестра Стоеви. Хасковлийките продължиха да увеличават преднината си и дадоха само 10 точки на съперничките в гейма.

Заключителната част вървеше точка за точка. След това Габриела и Стефани натрупаха аванс и на паузата водеха с 11:7. Българките устояха на офанзивата на №16 в ранглистата. При 20:16 те имаха вече четири мачпойнта и реализираха втората си възможност.

Така Стоеви записаха втора победа над Сузаджиракул и Теаратаначай в петия мач помежду им.

На 1/8-финалите на турнира, който е с награден фонд 750 000 долара, българките очакват победителките от двубоя между №3 в схемата Мисаки Мацумото и Аяка Такахаши (Япония) и Баек Ха На и Джън Кюн Юн (Южна Корея).