Талантът на Еврофутбол Румина Кирчева спечели бронз от G1 по таекуондо в Австрия

OFFNews 10 юни 2019 в 13:42 1807 0

Спортният талант на Еврофутбол Румина Кирчева завоюва бронзов медал от силния международен турнир по таекуондо от клас G1 в Австрия.

Една точка раздели 17-годишната ни състезателка от влизане във финал, след като загуби полуфиналната си среща от представителка на Сърбия с 14:15 в един много оспорван мач, който се реши с точка в последната секунда. Преди това Румина победи холандка със 7:2, а във втората среща надделя над представителка на Казахстан с 5:4.

На силния международен турнир по плуване Black See Cup във Варна двама от Спортните таланти на Еврофутбол грабнаха по три медала. Светлозар Николов спечели златото на 400 метра съчетано с 4:26.83 мин. Пловдивчанинът взе и сребро на 200 съчетано с 2:05.97 мина, а на 200 метра бронз завърши трети с – 2:19.57 мин.

Още една пловдивчанка – 13-годишната Тиана Темелкова, си тръгна с 3 златни медала за възрастта си в дисциплините 50, 100 и 200 м гръб.

Друг Спортен талант на Еврофутбол – Михаела Чепишева, се класира за третия кръг на Откритото първенство по бадминтон на Германия за юноши и девойки до 17 години, което се проведе в град Бергиш Гладбах.

Там 14-годишната Михаела загуби с 0:2 гейма от Ема Браунер от Дания. Състезанието е кръг от европейската верига. Тази седмица й предстои участие на турнира в Нови Сад, Сърбия.