Вашингтон подчини Финикс в спиращ дъха мач в столицата (видео)

Георги Терзиев 23 декември 2018 в 14:21 2165 0

В най-зрелищният мач от Националната баскетболна асоциация игран тази вечер, Вашингтон Уизърдс и Финикс Сънс сътвориха истински спектакъл, завършил с победа на столичани със 149:146 след три продължения.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още с хвърлянето на първата топка. Макар "Вълшебниците" да спечелиха първата четвърт срещата вървеше равностойно. В началото на втората част Уизърдс достигна и най-голямата разлика в срещата от 8 осем точки. "Слънцата" успяха да стопят изоставането си и на почивката резултатът бе абсолютно равен - 55:55. След почивката двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството в резултата. По-точният мерник бе този на домакините и преди началото на последната четвърт те имаха аванс от 4 точки.

29.4 секунди преди края на двубоя Кели Оубре отбеляза кош и даде преднина от 1 точка за Финикс. При оставащи вече 4 секунди, новобранецът на тима от Аризона имаше възможността да реши крайния резултат, но от наказателната линия вкара един и пропусна по веднъж. Това остави шанс за оставане в мача на Вашингтон. Джеф Грийн показа железни нерви при двата наказателни удара, а с оставаща секунда до края Девин Букър от Финикс не успя в опита си за три точки и двата отбора влязоха в продължения.

Нито Вашингтон, нито Финикс успяваше да натрупа разлика в продължението. В заключителните секунди, изоставайки с 1 точка, Девън Букър получи правото да изпълнява два наказателни опита. При първият той успя, но при втория се провали. Томас Брайънт овладя борбата, Скот Брукс поиска таймаут, а след него лидерът на столичани Брадли Бийл не успя да донесе победата на своя тим, което означаваше, че за да има победител ще има нужда от още един допълнителен период.

Във второто продължение двата отбора продължиха да играят кош за кош и никой не се откъсваше в резултата. Кош на Томас Брайънт 12.5 секунди преди сирената изравни резултата за пореден път - 132:132. Сега Финикс разполагаха с цялото време до края за да спечелят срещата. Стрелбата на Девън Букър обаче бе неуспешна и на зрителите в Кепитъл Уан Арина им предстоеше да станат свидетели на трети допълнителен период.

Драмата продължаваше като и двата отбора не успяваха да се откъснат в резултата с повече от 2-3 точки. Кош на Букър сведе пасива на тима от Аризона до една точка - 147:146. Нарушение на Ти Джей Уорън прати Джеф Грийн на наказателната линия, а той на свой ред не сгреши и в двата опита - 149:146. Без право на повече прекъсвания, Финикс се нуждаеха от три точки, за да пратят срещата в историческо четвърто продължение, но се забавиха прекалено с организирането на атаката и не успяха да отправят нужната стрелба.

Брадли Бийл бе звездата на вечерта, записвайки трипъл дабъл от 40 точки, 11 борби и 15 асистенции. Томас Брайънт пък добави 31 точки, записвайки 100 процента успеваемост в стрелбата - 14 успешни стрелби от 14 опита, както и 3 вкарани наказателни от също толкова опита. За Финикс Девън Букър се отличи с 33 точки и 14 асистенции, а Деандре Ейтън отбеляза 26 и овладя 17 борби.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(25 победи - 10 загуби), Филаделфия(22-12), Бостън(18-13)
Централна дивизия: Милуоки(22-10), Индиана(21-12), Детройт(15-15)
Югоизточна дивизия: Шарлът(16-15), Маями(15-16), Орландо(14-17)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър(21-10), Оклахома(21-10), Портланд(18-14)
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт(22-11), Лос Анджелис Клипърс(19-13) Лос Анджелис Лейкърс(19-13)
Югозападна дивизия: Хюстън(17-15), Сан Антонио(18-16), Мемфис(16-16)