10 от Локомотив Пловдив удържаха минимална загуба от Страсбург

OFFNews 08 август 2019 в 22:37 2051 0

Локомотив Пловдив отново игра силно, но допусна поражение от Страсбург в домакинския си мач на "Лаута" от третия квалификационен кръг на Лига Европа. "Черно-белите" отстъпиха с 0:1, след като бяха с човек по-малко повече от 80 минути заради Йосип Томашевич, който получи червен картон.

Резултатът донякъде е несправедлив, тъй като футболистите на треньора Бруно Акрапович, макар и с числен недостатък, не отстъпиха по нищо на актуалния носител на Купата на Лигата на Франция.

След страхотната атмосфера в първите минути на „Лаута“ настъпи бърз шок. В 10-ата минута Йосип Томашевич фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Нуно Да Коща и бе изгонен с директен червен картон.

След центрирането от прекия свободен удар минута по-късно капитанът Стефан Митрович бе оставен непокрит на далечната греда и се разписа с глава за 0:1.

Оттам насетне Локо опита да отговори подобаващо, но гол на Ален Ожболт правилно беше отменен поради засада, а пет минути преди края голям пропуск направи Бирсент Карагарен.

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Стивън Езе, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев (Уирис Густаво 67'), Ален Ожболт (Давид Малембана 67'), Димитър Илиев, Милош Петрович, Петър Витанов (Георги Илиев 83'), Йосип Томашевич, Анте Аралица

Страсбург: Матс Селс, Мохамед Симакан, Абдалах Ндур, Ламин Коне, Йонас Мартен, Стефан Митрович, Жан-Риснер Белгарде (Люсиен Зохи 83'), Ибрахима Сисоко, Юсуф Фофана (Кевин Лала 64'), Александер Джику, Нуно Да Коща (Людовик Ажурек 76')