Аякс направи голяма крачка към финала на ШЛ

OFFNews 01 май 2019 в 00:30 2259 0

Отборът на Аякс направи голяма крачка към финала на Шампионската лига, след като постигна нов успех като гост в тазгодишното издание на турнира. Холандският тим излъга английския Тотнъм като гост в Лондон с 1:0 и е много близо до първи финал в най-комерсиалния европейски клубен турнир от 1996 година насам.

Единственото попадение в мача реализира Дони ван де Беек в 15-ата минута. Атакуващият полузащитник получи отлично извеждащо подаване от Хаким Зиеш, което свари неподготвена защитата на "шпорите". В 79-ата минута тимът на Тен Хаг се размина и с втори гол, след като удар на Давид Нерес срещна страничната греда.

Англичаните заиграха по-добре през втората част, но не стигнаха до чисти положения.

Един от най-запомнящите се моменти в мача пък беше сблъсъкът глава в глава между белгийските бранители на Тотнъм Ян Вертонген и Тоби Алдервейрелд. От главата на Вертонген потече кръв, той получи лекарска помощ и се върна в игра, но даде знак, че не може да продължи и беше заменен от Муса Сисоко.