Англия обърна драматично Хърватия и се класира за полуфиналите на Лигата на нациите

OFFNews 18 ноември 2018 в 18:15 1671 0

Англия победи драматично Хърватия с 2:1 в решаващ сблъсък на стадион "Уембли" в Лондон и завърши на първо място в крайното класиране в Група 4 в Лига А на турнира Лига на нациите.

"Трите лъва" бяха по-добри, но след няколко пропуска през първото полувреме изостанаха в резултата малко след почивката. Автор на първото попадение в двубоя стана Андрей Крамарич.

В последните минути обаче Хари Кейн излезе на сцената и първо асистира на Джеси Лингард, а след това сам отбеляза скъпоценния втори гол, за да донесе драматичния успех на своя тим.

Голово равенство или загуба означаваше отпадане на Англия в по-долната група, като в крайна сметка това не се случи. Британците печелят групата, като финишират с актив от 7 точки и ще играят на полуфиналите, които ще бъдат през лятото на 2019 година.

Хърватите са трети в подреждането в групата с 4 пункта, а на втора позиция финишира Испания с 6.