Арсенал и Атлетико не се победиха и оставиха интригата за реванша (видео)

OFFNews 26 април 2018 в 23:57 2733 0

Арсенал и Атлетико Мадрид завършиха наравно 1:1 в първи полуфинал от Лига Европа, игран на стадион "Емиратс" в Лондон.

Първото попадение в мача бе дело на Лаказет, който се разписа в 61-ата минута и така даде преднина на своя тим в битката за класирането на финала, на втория по сила европейски турнир. В 82-ата минута обаче Гризман изравни.

Гостите играха почти цял мач в намален състав след изгонването на хърватина Шиме Върсалко още 10-ата минута след два жълти и респективно червен картон. Освен това, Диего Симеоне също изгледа срещата отстрани, след като реагира бурно при изгонването на хърватина и фаул срещу негов играч минути след това.

Реваншът на "Уанда Метрополитано" след седмица се очертава изключително интересен, а испанския тим определено е фаворит за достигане до финала в Лион.

В другия двубой тази вечер Олимпик Марсилия взе комфортен аванс преди реванша в Австрия, след като тази вечер победи ФК Залцбург с 2:0. Точни за домакините бяха Тувен и Н'Жие.