Арсенал продължава със загубите и без Емери

OFFNews 06 декември 2019 в 08:54 1331 0

Арсенал претърпя поражение от Брайтън с 1:2 в среща от 15-и кръг на Премиършип, играна на стадион “Емирейтс” пред повече от 60 000 фенове.

Гостите поведоха с гол на Адам Уебстър в 36-ата минута, Арсенал изравни в 50-ата чрез Александър Лаказет, но Брайтън стигна до победен гол в 80-ата минута, когато точен бе Нийл Мопе.

С актив от 19 точки Арсенал е на 10-а позиция в таблицата, а Брайтън с 18 е на 13-а. Лондонският тим вече е в серия от 9 мача без победа (6 равенства и 3 поражения), а това е най-лош резултат за клуба в последните 42 години.

Заради негативната серия мениджърът Унай Емери беше освободен, а постът му зает от Фреди Люнгберг.

За последно подобно нещо се е случило с Арсенал през сезон 1976/77. В следващия кръг “топчиите” гостуват на Уест Хам, а Брайтън посреща Уулвърхемптън.

В друг мач от междинния кръг Нюкасъл постигна ценна победа с 2:0 като гост над Шефилд Юнайтед. "Свраките" се върнаха на победния път в първенството и с този успех се изравниха по точки със съперника си в този мач. Алан Сент-Максимин в 15-ата и Джонджо Шелви в 70-ата минута реализираха головете за успеха на гостите.