Атлетико нанесе първа загуба на Севиля, Реал живна

OFFNews 23 септември 2017 в 19:24 2079 0

Атлетико Мадрид подгони лидера Барселона с успех 2:0 над Севиля. И домакини, и гости бяха непобедени до този кръг.

Треньорът Диего Симеоне излезе с по-офанзивен състав и не сбърка. Яник Ферейра-Караско и Гризман вкараха головете.

На трибуните беше новото попълнение Диего Коща. Той обаче ще има право да играе от зимата.

Реал Мадрид най-после би. Шампионът надделя 2:1 при гостуването си на Алавес. В неочакван герой за “лос бланкос” на "Мендисороса" се превърна новото попълнение Дани Себайос, който за първи път получи шанс от Зинедин Зидан от първата минута. Халфът се разписа в десетата и 43-ата минута, а между двете му попадения Ману Гарсия беше точен (40).

Лука Модрич и Гарет Бейл бяха оставени на пейката за сметка на Дани Себайос и Лукас Васкес. Този път Зидан не сбърка, той като вече загуби доста точки от подценяване.

Барселона има мач по-малко, но води с 15 точки. Втори излезе Атлетико с 14, а трети е Севиля с 13. Реал има 11 и е на четвърта позиция след 6 изиграни срещи.