Байерн Мюнхен унижи Хамбургер ШФ в мач номер 1000 на Анчелоти

OFFNews 25 февруари 2017 в 18:46 4268 0

Байерн (Мюнхен) продължава с резултатните си победи и в Бундеслигата. След 5:1 над Арсенал в Шампионската лига, днес "баварската машина" прегази с 8:0 Хамбургер ШФ в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата и направи голям подарък за своя наставник Карло Анчелоти, който отбеляза своя мач №1000 като треньор.

Роберт Левандовски записа хеттрик, Кингсли Коман добави два гола, а по веднъж точни бяха Артуро Видал, Дейвид Алаба и Ариен Робен. Отделно полският нападател удари и една греда.

Така Байерн продължава да е лидер с 5 точки пред РБ (Лайпциг), който също не допусна грешка - 3:1 срещу Кьолн.

В друга среща от кръга Майнц 05 победи с 2:0 като гост Байер (Леверкузен). Гостите се възползваха от умората на съперника, който бе хвърлил всички сили в срещата срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Майнц нанесе своя удар в началото на мача, като попаденията паднаха в първите 11 минути.

Щефан Бел откри резултата още в третата минута. Осем минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Левин Йозтунали центрира от фаул на левия фланг. Топката премина покрай куп играчи и влезе в пазената от Бернд Лено врата.

Още резултати от кръга:
Фрайбург - Борусия Дортмунд 0:3, Дармщат 98 - Аугсбург 1:2, РБ Лайпциг - Кьолн 3:1.