Байерн срещу Тотнъм на финала на Audi Cup

OFFNews 30 юли 2019 в 23:57 1867 0

Домакинът Байерн Мюнхен ще спори с финалиста от последното издание на Шампионската лига Тотнъм за трофея на престижния приятелски турнир Audi Cup.

Баварците не показаха милост срещу дебютанта в надпреварата Фенербахче, като постигнаха разгромна победа с 6:1 за радост на феновете си на "Алианц Арена". В другия мач Тотнъм излъга Реал Мадрид с 1:0.

Финалът е в сряда от 21,30 часа, а от 19 е мачът за третото място.

Ренато Санчес даде тон за баварската радост, като откри срещу "фенерите" в 22-ата минута. Леон Горецка удвои в 28-ата, Томас Мюлер реализира трети гол в 31-ата. Коман (40), Мюлер (44 - дузпа и 59) покачиха до 6:0 преди новото попълнение на Фенербахче Макс Крузе да вкара почетно в 63-ата.

Победата на Тотнъм над Реал Мадрид донесе капитанът Хари Кейн в средата на първото полувреме, след като се възползва от грешка на Марсело.

Така Реал Мадрид отново остана без успех в редовното време на двубоите от предсезонната подготовка.

Тимът на Зинедин Зидан взе участие в "Интернешънъл Чемпиънс Къп", където отстъпи с 1:3 на Байерн Мюнхен и бе унижен от градския си съперник Атлетико с 3:7. Между тези мачове Реал победи Арсенал с 3:2 след дузпи.