България загуби от Беларус в генералната репетиция преди баража за Евро 2020

OFFNews 26 февруари 2020 в 18:38 2449 0

Експериментален състав на националния отбор по футбол загуби с 0:1 от Беларус в контролна среща, играна пред полупразни трибуни на "Васил Левски".

Селекционерът Георги Дерменджиев не можеше да разчита на част от най-добрите ни играчи, тъй като датата не е официална на ФИФА и клубовете не са длъжни да пускат футболистите си.

Дерменджиев извърши много смени в течение на мача, който беше генерална репетиция за баража за Евро 2020 срещу Унгария в края на март. Дебют за националния отбор направи футболист №1 на България за 2019 година Димитър Илиев от Локомотив Пловдив, който започна от първата минута и нацели греда в началото.

Гостите стигнаха до успеха с попадение на Подстрелов в 15-ата минута, като останаха съмнения за засада.

Лисакович проби през центъра на отбраната, която не се организира добре, Велков и Турицов не успяха да изчистят топката и тя попадна в краката на Подстрелов, който с удар от въздуха прати кълбото в мрежата на Георгиев. В края на полувремето и удар на Спас Делев срещна гредата.

След почивката в игра влязоха много от останалите резервни състезатели, а гостите можеха да удвоят аванса си, но голмайсторът Подстрелов пропусна.

Така националният ни отбор записа загуба в юбилейния мач №200 за "лъвовете" на "Васил Левски". Двубоят беше под №8 в историята срещу Беларус. Въпреки загубата барансът ни остана положителен - 5 срещу 3 победи и 12-7 голова разлика.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 0:1
0:1 Подстрелов (15)

БЪЛГАРИЯ: 1. Георгиев, 2. Турицов, 5. Велков (75 - 21. Антов), 3. Занев, 4. Горанов, 16. Малинов (75 - 22. Цветков), 17. Миланов, 20. Тонев (83 - 15. Минчев), 9. Делев (89 - 12. Попов), 14. Илиев (46 - 8. Неделев) 19. Иса (69 - 7. Ковачев)

БЕЛАРУС: 1. Хаткевич, 3. Позняк, 4. Швецов, 5. Яблонски, 8. Корзун, 17. Лисакович, 18. Степанов, 19. Подстрелов, 20. Карпович, 21. Юзепчук