Българите за пореден път си тръгват от Прага с наведени глави

OFFNews 07 юни 2019 в 23:42 2070 0

Снимка Facebook: Team Bulgaria

България за пореден път се отдалечава от шансовете си да се класира за голям футболен форум. Трикольорите загубиха от Чехия с 1:2 в двубой от Група А в квалификациите за Евро 2020, игран на стадион "Дженерали Арена".

Футболистите на селекционера Красимир Балъков успяха да поведат в резултата още в 3-ата минута, след като Исмаил Иса (3') се разписа с глава. Патрик Шик (19') обаче възстанови равенството.

През втората част нападателят на домакините отново матира защитата на "лъвовете". Това се случи в 50-ата минута, като след това чехите контролираха случващото се на терена и не позволиха да се стигне до промяна в резултата.

Така България продължава да бъде без победа в квалификациите за Евро 2020 и се свлече на 4-ото място в групата си с актив от скромните 2 точки за три мача.

Освен това, "лъвовете" за пореден път напускат Прага с наведени глави, след като все още нямат победа над домакините след разпадането на Чехословакия през 1992 година.