Български талант щастлив от дебюта си за Лийдс

OFFNews 07 януари 2019 в 13:45 1358 0

Снимка Instagram: kuntm_09

Българският талант от детско-юношеската школа на Барселона Кун Теменужков направи официален дебют за първия отбор на Лийдс при поражението с 1:2 от Куинс Парк Рейнджърс в мач от 3-ия кръг на ФА Къп.

"Щастлив съм, че дебютирах за първия отбор и съм благодарен за възможността. Продължаваме да работим и да даваме максимума за клуба", написа 18-годишният талант в социалните мрежи.

Пълното име на нападателя е Йоско Теменужков Михайлов, но докато живее и тренира в Барселона започват да го наричат Кун. Роденият в Хасково футболист, който на 1 февруари ще навърши 19 години, замени влезлия като резерва в началото на второто полувреме Том Пиърс.

Лийдс обаче отпадна от турнира. Домакините от КПР поведоха чрез Арамайд Оте в 23-ата минута от дузпа, а Лийдс изравни чрез Аапо Халме в само две по-късно - в 25-ата. Победното попадение отбеляза Джеймс Бидуел в 75-ата минута.