Берое тръгна мощно във Враца

OFFNews 12 юли 2019 в 21:11 1329 0

Снимка beroe.bg

Отборът на Берое стартира с победа с 3:1 като гост над Ботев Враца новия сезон в Първа лига, която вече носи името Ефбет Лига.

Точни за победителите бяха Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Милен Желев. За Ботев (Вр) се разписа Мирослав Будинов.

Заралии спечелиха напълно заслужено, след като владееха инициативата през целия двубой и създадоха по-чистите положения.

Педро откри резултата в 12-та минута, а осем минути по-късно бе заменен принудително. В 69-та минута Бригидо реализира страхотен гол и удвои преднината на Берое.

Домакините се върнаха в мача с попадение на Будинов в 78-ата минута, но Милен Желев реши всичко две минути преди края на мача, оформяйки крайното 1:3.

През изминалата кампания Берое победи този съперник два пъти - с 4:0 в Стара Загора и с 1:0 във Враца.

В следващия кръг Берое приема Лудогорец на 20 юли, събота, от 21 часа. В късния мач от днешната програма ЦСКА приема Етър на "Българска армия".