Ботев (Пд) постигна трета поредна победа

OFFNews 25 ноември 2019 в 19:29 1212 0

Отборът на Ботев (Пд) постигна трета поредна победа в Първа лига, след като надигра с 2:0 Етър (ВТ) в последния двубой от 17-ия кръг.

Преди този мач пловдивчани надвиха също така съставите на Дунав и Левски. Етър пък не успя да затвърди доброто си представяне от миналия кръг, когато победи Черно море с 1:0 у дома.

Двубоят се изигра при много лоши атмосферни условия, като не спираше да вали през цялото време над стадиона в Коматево. През първото полувреме Ботев беше по-активният тим, но така и не успя да материализира превъзходството си.

Резултатът бе открит в началото на втората част. При центриране в наказателното поле последва разбъркване, след което капитанът Лъчезар Балтанов засече топката във вратата.

В 76-ата минута резултатът бе удвоен, като отново се разписа Балтанов. Останаха съмнения, че той е бил в засада, но в крайна сметка резултатът стана 2:0 и остана такъв до края.

С успеха Ботев събра 19 точки и се изкачи на деветото място в класирането. Етър е 10-и със 17.