Ботев (Пловдив) се пребори със Славия в снега

OFFNews 03 декември 2019 в 19:33 1539 0

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като преодоля Славия с 2:1 в двубой, който се изигра при изключително тежките условия на стадиона в квартал "Овча купел".

Теренът беше заснежен, а снегът не спря да вали през целия мач. Пловдивчани стартираха ударно, като стигнаха първи до гол още в третата минута чрез Тодор Неделев.

Звездата на гостите вкара втория си гол в мача в 27-ата минута и приближи Ботев до класиране напред.

След почивката домакините се вдигнаха на щурм и успяха да върнат един гол чрез резервата Калоян Кръстев четвърт час след началото на втората част.

В последните секунди на срещата Емил Виячки се разписа в мрежата на Ботев, но страничният съдия отмени попадението, тъй като бранителят бе в засада. Това бе и последната интересна ситуация в мача.