Ботев Пловдив спечели Битката за Тракия

OFFNews 01 декември 2018 в 17:11 1429 0

Снимка beroe.bg

Ботев Пловдив разгроми Берое с 4:1 и спечели 101-ото издание на Битката за Тракия.

Така след изиграването на 17 кръга от шампионата Ботев се доближи само на точки от днешния си съперник в битката за четвъртото място, което може да осигури бараж за участие в Европа.

Пловдивчани са 5-и с 29, докато Берое заема 4-ата позиция с 30. Резултатът прави "канарчетата" доста по-спокойни предвид разликата от 5 пункта спрямо преследвача Черно море.

Кристиан Димитров откри резултата в 30-ата минута, две попадения добави Антонио Вутов (32, 77), а веднъж се разписа и Густаво Афонсо (56). За гостите реализира вездесъщият Мартин Камбуров (34).

Така Ботев загря по най-добрия начин за дербито с Локомотив Пловдив, който днес завърши 2:2 при гостуването на Верея.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 4:1

1:0 Кристиан Димитров 30
2:0 Антонио Вутов 32
2:1 Мартин Камбуров 34
3:1 Густаво Афонсо 56
4:1 Антонио Вутов 77