Ботев не се смили над Славия

OFFNews 23 юли 2017 в 21:08 1793 0

Снимка Иван Йочев, Спортал

Страхотна седмица за Ботев Пловдив! Тимът на Николай Киров - Белия удари 3:2 Славия като гост. При това броени дни след като се раздаде до последна капчица пот и победи 4:0 Бейтар Йерусалим в Лига Европа.

Част от героите на Ботев останаха резерви, но тактиката се оказа печеливша. Фернандо Виана даде отличен аванс на "канарите" с голове в 13-ата и 40-ата минута.

Влади Узунов с феноменален удар върна интригата още преди почивката. Иван Минчев изравни с разстрелващ шут след почивката.

И когато всички очакваха пълен обрат на "Овча купел", гостите удариха лошо. Резервата Лъчезар Балтанов донесе успеха на „жълто-черните” с глава след корнер 12 минути преди края.

Това беше първи мач на Славия на неговия стадион в квартал „Овча купел” от година и два месеца насам. Железните правила на новата лига бяха нарушени и "белите" бяха пуснати да се върнат на своя стадион, макар че още няма поставени лампи.

Правилото важи за ранните мачове. Защо Етър остава да играе по Ловеч, а Черно море - в Каварна, остава загадка.