Челси би с катеначо на Конте

OFFNews 05 април 2017 в 23:54 2515 0

Снимка Фейсбук на Челси

Челси спечели инфарктна победа 2:1 над Манчестър Сити в битката за титлата на Англия. Всички голове паднаха преди почивката. Азар  изведе домакините след лек рикошет. Кун Агуеро обаче изравни при невероятна грешка на вратаря Куртоа.

Пак Еден Азар вкара победния гол въпреки калпаво изпълнена дузпа. Белгиецът стреля от бялата точка, вратарят спаси, но при добавката звездата на Челси не сбърка.

След почивката Сити беше категорично по-добрият отбор, но Агуеро и Стоунс направиха пропуски. В края тимът на Конте заигра типично катеначо и устиска.

Преследвачите на "сините" от Лондон също не сгрешиха. Вторият Тотнъм губеше в Суонси, но буквално в последните секунди обърна резултата до 3:1. Ливърпул стъпи накриво. След два обрата отборът на Клоп стигна до 2:2 с Борнемут у дома. Арсенал нямаше проблеми в лондонското дерби с Уест Хям - 3:0.

Така в класирането води Челси със 72 точки от 30 мача. Втори с 65 е Тотнъм. Ливърпул  има 60, но и мач повече. Шестицата затварят Манчестър Сити с 58, Арсенал и Манчестър Юнайтед по 64, като последните два тима са с по 29 срещи.