Челси победи Тотнъм в драма на "Уембли"

OFFNews 20 август 2017 в 20:02 1087 0

Шампионът Челси победи с 2:1 вицешампиона от миналия сезон Тотнъм, в мач от от втория кръг на английската Висша лига, записвайки първи успех през новия сезон.

През повечето време домакините доминираха в лондонското дерби, играно на стадион "Уембли", но дефанзивната стратегия на Антонио Конте свърши работа.

В средата на първата част Маркос Алонсо откри след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от фаул за 1:0 - резултат, при който дойде полувремето.

Вторите 45 минути стартираха с нов силен натиск на Тотнъм. Хари Кейн обаче пропусна още една добра ситуация след неточен удар с глава.

Осем минути пред края Кристиан Ериксен центрира от фаул, а Миши Батшуай засече топката в собствената си врата, вкарвайки си нелеп автогол.

Драмата дойде 2 минути преди изтичането на редовните 90, когато Маркос Алонсо отново успя да реализира, носейки победата на Челси.

През миналия сезон Тотнъм не загуби нито един домакински мач на своя стадион - "Уайт Харт Лейн". Сега обаче "шпорите" започнаха със загуба на "Уембли".