Черно море чака Левски или Берое за баражите за Лига Европа (видео)

OFFNews 19 май 2018 в 22:14 3732 0

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море ще се изправи срещу Левски или Берое в битка за квота за Лига Европа. Това стана ясно, след като "моряците" завършиха наравно 2:2 срещу Локомотив Пловдив и с общ резултат 4:3 стигнаха до баражите срещу третия от първата шестица на Първа лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като в първите 45 минути на срещата "железничарите" бяха категорично по-добрият отбор на терена и поведоха с 2:0.

След почивката обаче сякаш излезе коренно различен тим и Черно море върна гол чрез Марек Кузма, а мачът влезе в продължения. Даниел Димов бе точен с глава в 103-ата минута, което бе достатъчно за гостите, осигурявайки си 7-ото място в крайното класиране на Първа професионална лига.

Така "моряците" са първият финалист в баража, който ще определи последния български участник в евротурнирите за следващия сезон. Сега всичко е в ръцете на Левски и Берое. Утре "Сините" гостуват в Стара Загора на Верея, а футболистите на треньора Александър Томаш ще се изправят срещу ЦСКА.