Черно море излезе 5-и след бой над Ботев Враца

OFFNews 30 ноември 2019 в 14:42 1262 0

Снимка Официален сайт на Черно море

Отборът на Черно море постигна убедителна победа над Ботев Враца у дома с 4:1 в двубой от 18-ия кръг на Първа лига.

По два гола за успеха на "моряците" реализираха Мартин Минчев и Исмаил Иса, а за гостите почетното попадение реализира Петър Атанасов. След този успех Черно море заема 5-ото място във временното класиране с актив от 27 точки, а врачани вървят 13-и с 13.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на великия български актьор Стефан Данаилов, който почина през седмицата.

Домакините започнаха много активно мача и дадоха да се разбере, че ще търсят победата от първата минута.
Натискът на варненци даде резултат в средата на полувремето, когато в рамките на три минути между 28-ата и 31-ата Мартин Минчев на два пъти огорчи вратаря на Ботев Костов.

Първо след центриране на Родриго, Иса стреля с глава, вратарят на гостите не успя да улови кълбото и за Минчев не беше трудно да се разпише. Само три минути по-късно отново младежкият национал беше точен, след като получи пас от Ндонгала и матира за втори път Костов.

Ботев опита да се противопостави през втората част, но получи трети гол в 51-ата минута, когато се разписа Иса с глава.
Все пак врачани стигнаха до почетно попадение в 72-ата минута, но само две по-късно Иса оформи крайното 4:1.