Черно море писа двойка на ЦСКА в дебюта на Любо Пенев

OFFNews 16 февруари 2019 в 17:05 1957 0

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море победи ЦСКА с 2:0 насред Варна и вгорчи дебюта на новия треньор на "червените" Любослав Пенев. Успехът за "моряците" дойде напълно закономерно, имайки предвид, че домакините контролираха мача почти през изцяло.

Аристот Ндонгала даде аванс на варненци в 7-та минута, а след час игра Радослав Василев удвои. В 80-та минута Васил Панайотов получи втори жълт картон и бе изгонен.

Заради официални предупреждения пък Божидар Чорбаджийски и Жанио Бикел няма да играят за "армейците" срещу Ботев Враца във вторник, а Петър Витанов и Пламен Димов са аут за гостуването на варненци на Славия също във вторник.

Така Черно море прекъсна серията си от три поредни загуби от ЦСКА на "Тича". Варненци остават на 6-о място с 34 точки, след Ботев Пловдив (35) и Берое (36), които имат мач по-малко.

ЦСКА пък не се възползва от издънката на Лудогорец срещу Верея (0:0) и вече изостава на 7 точки от лидера в класирането.