Дъжд от голове на "Армията", ЦСКА громи на старта в Лига Европа

OFFNews 09 юли 2019 в 22:21 2783 0

ЦСКА разгроми черногорския Титоград с 4:0 на "Българска армия" в първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа и гледа спокойно към реванша след седмица.

Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на стадиона в Борисовата градина, като феновете бяха изпълнили арената докрай. Това беше първи официален мач за "червените" за сезона, а "вина" за ентусиазма на привържениците има и пресслужбата на 31-кратните шампиони, която създаде изключително надъхващ видеоклип за подгряване на двубоя с Титоград.

"Червените" излязоха без наказания Божидар Чорбаджийски и контузения Николай Бодуров. Техните места бяха заети от Нуно Томаш и Пламен Гълъбов. Кристиян Малинов пък започна от пейката.

ЦСКА беше по-активният отбор на терена от първата минута, но зрителите видяха първия гол едва в 40-ата минута. Тогава Тиаго Родригес изпълни пряк свободен удар, стражът на черногорците Иванович изпусна топката и притичалия Евандро успя да я прати в мрежата. Само минута по-късно Гълъбов от близка дистанция нацели страничната греда, вместо вратата.

След почивката натискът на ЦСКА се засили и логично се стигна до втори гол в 53-ата минута. Греъм Кери стреля, последва нова неубедителна намеса на Иванович и Тиаго с глава удвои. Две минути по-късно се стигна до класически резултат.

Али Соу беше изведен отляво в наказателното поле, вратарят на Титоград излезе и успя да играе с топката, но притичалият бранител Жеферсон показа голмайсторски нюх, посрещна отскочилата топка и я прати в мрежага за трети път. В 72-ата минута влезлият като резерва Кристиян Малинов се възползва от нова грешка в отбраната на черногорците и от над 35 метра успя да порази вратата за четвърти път.

ЦСКА не спря да търси нов гол, но не стигна до сериозни положения в оставащите минути, освен един удар отдалеч на Фабрини, оказал се неточен. Така "червените" тръгнаха ударно в Лига Европа, а в петък стартират и участието си в Първа лига, като отново са домакин, а съперникът е Етър.

ЦСКА - ТИТОГРАД 4:0

1:0 Евандро 40