Десподов с дебют за Каляри при класическа загуба

OFFNews 11 февруари 2019 в 09:34 1335 0

Първият досег на Кирил Десподов с италианския футбол едва ли ще остави добри спомени. Българинът влезе като резерва в 76-та минута на мястото на Артур Йоница, но неговият Каляри загуби с 0:3 гостуването си на Милан.

Новата покупка на сардинци нямаше много възможности за изява като успя да се докосне едва няколко пъти до топката. За Десподов това бе вторият мач, в който попада в групата на треньора Роландо Маран. Срещу Аталанта преди седмица той остана неизползвана резерва.

Милан поведе в резултата още в 13-та минута когато Лука Чепители си отбеляза автогол. Лукас Пакета удвои резултата в 22-та минута, а полякът Кжищоф Пьонтек сложи точка на спора в 62-та минута с гол номер 15 на сметката си в шампионата и четвърти в четири мача за "росонерите".

В следващият кръг Каляри ще бъде домакин на Парма, а Милан ще пътува до Бергамо за двубой с Аталанта.