Драма на Герена! Левски изхвърли Лудогорец от Купата на България след дузпи

OFFNews 05 март 2020 в 21:45 5251 2

Левски се класира за полуфиналите в Купата на България след изключително драматична битка с Лудогорец, която бе решена с изпълнение на дузпи, в които "сините" победиха с 6:5.

Редовното време на срещата завърши без попадения, а в добавените минути на мача вратарят на 26-кратните шампиони Милан Миятович се превърна в герой, след като спаси дузпа, която бе изпълнена от Драгош Григоре.

След двете 15-минутни продължения се стигна до дузпи, при които двата тима бяха безгрешни в първите си пет изпълнения, но Мавис Чибота изпусна шестата дузпа и така Левски се поздрави с успеха. Любопитното е, че треньорът на Левски Петър Хубчев не бе на терена по време на изпълнението на ударите от бялата точка.

За "сините" двубоят бе от изключително важно значение. Столичани започнаха слабо пролетния дял и не успяха да стигнат до победа в първите си три срещи.

По всяка вероятност титлата за поредна година ще се изплъзне на "сините", поради което Купата остава единственият шанс за трофей, който да бъде някаква мъничка светлина в тунела, имайки предвид тежкото финансово състояние, в което се намира клуба в момента.

Вече са ясни всички полуфиналисти, след като по-рано през седмицата пловдивските Локомотив и Ботев, както и ЦСКА прескочиха 1/4-финалите. Жребият за полуфиналите ще се тегли във вторник.

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван. Горанов, Нуно Рейш, Хали Тиам, Станислав Иванов (Мартин Петков 112'), Станислав Костов (Насиру Мохамед 89'), Стайн Спиерингс, Найджъл Робърта
Треньор: Петър Хубчев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Георги Терзиев (Козмин Моци 120'), Драгош Григоре, Сисиньо, Абел Анисе, Стефан Баджи, Вандерсон (Мавис Чибота 103'), Каули Соуса, Марселиньо, Клаудиу Кешерю (Якуб Швиерчок 80')
Треньор: Павел Върба