Драма в Москва! Хърватия обърна Англия и е на финал на Мондиал 2018

OFFNews 11 юли 2018 в 23:41 9428 2

Снимка Facebook: FIFA World Cup

Балканите ликуват! Хърватия се класира за финала на световното първенство, след като стигна до драматична победа в продълженията над Англия с 2:1 (1:1 в редовното време).

"Шахматистите" стигнаха до последната стълбичка на надпреварата за първи път в своята история и ще се изправят срещу Франция.

Въпреки очакванията, че ще пропусне този мач заради контузия, Шиме Върсалко започна като титуляр за Хърватия. Единствената промяна в състава на селекционера Златко Далич бе, че Брозович стартира вместо Крамарич.

В трети пореден мач пък наставникът на Англия Гарет Саутгейт заложи на един и същ стартов състав. Това означаваше, че Рахим Стърлинг запази мястото си, въпреки критиките, на които бе подложен заради пропуските си.

Киърън Трипиър даде аванс на "Трите лъва" след прекрасен удар от пряк свободен удар още в 5-ата минута, но Иван Перишич възстанови равенството в 68-ата минута и върна надеждите на "шахматистите", че могат да сторят нещо голямо.

В крайна сметка редовното време завърши при реми и се стигна до две продължения от по 15 минути, а четири минути след началото на второто продължение МАрио Манджукич хвърли хърватските фенове на стадиона в екстаз.

В края на двубоя британците направиха всичко по силите си, за да се доберат до дузпите, но късметът не беше на тяхна страна. Така нощта в Хърватия със сигурност ще бъде доста дълга.

До момента най-доброто постижение на страната на световни финали бе 1/2-финалното класиране през 1998 година във Франция. Англичаните пък ще давят мъката заедно с Белгия в мача за третото място.