Дунав и Етър спукаха топката

OFFNews 07 август 2017 в 22:57 1708 0

Снимка sportal.bg

Дунав и Етър изиграха изключително слаб мач в Русе от програмата на 4-ия кръг, завършил 0:0.

"Драконите" отново не успяха да се поздравят с успех у дома, след като в предишния си мач в Русе стигнаха до друго равенство - 1:1 срещу Берое. Етър пък продължава да е без победа от началото на шампионата в майсторската група след две загуби и две равенства.

Двата отбора играха много предпазливо, като първото опасно положение дойде едва четвърт час преди края, когато играчите на Веселин Великов бяха близо до първия гол в сблъсъка.

Бирсент Карагерен засече центриране, но опитният страж на “виолетовите” се намеси отлично, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 81-ата минута Иван Стоянов пробва изненадващ изстрел от дистанция, но шутът мина много далеч от вратата. В 85-ата минута резервата Бадара от състава на Етър за малко не си вкара автогол.

Той с глава прати топката към собствената си врата, но Иванов за пореден път се намеси и запази мрежата си суха.

В следващия кръг “драконите” гостуват на Левски, а футболистите на Станислав Генчев са домакини на Пирин (Благоевград).