Две дузпи и равенство между Славия и Локомотив Пловдив

OFFNews 05 ноември 2019 в 16:48 1390 0

Славия и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в доста вълнуващ двубой от 15-ия кръг на Ефбет Лига. Димитър Илиев (74') даде аванс за гостите след точно изпълнение на дузпа. Галин Иванов (81') възстанови равенството също от наказателен удар.

Срещата в столичния квартал "Овча купел" бе изгледана на живо от президентите на двата клуба Венцеслав Стефанов и Христо Крушарски, както и от легендата Емил Костадинов.

Равенството сложи край на победните серии, в които се намираха двата отбора, тъй като преди него "белите" бяха в поредица от 5, а гостите – от 7 последователни успеха в официални двубои от всички турнири.

В друг мач, който се игра по-рано днес Ботев Враца и Витоша Бистрица също завършиха 1:1. Валери Домовчийски откри за домакините от спорна дузпа в края на първото полувреме, а през втората част резервата Запро Динев донесе точка за "тигрите".

Ремито е първо за Витоша за сезона, като тимът остава последен в таблицата с 4 точки. Ботев Враца има 13 точки и заема 11-о място.