Две нули за ЦСКА и Лудогорец

OFFNews 01 декември 2019 в 20:07 1294 0

ЦСКА и Лудогорец не излъчиха победител, завършвайки наравно 0:0 в двубой от 18-ия кръг на Ефбет Лига, игран на стадион "Българска армия".

Двата отбора си спретнаха здрава битка, изпълнена с твърда игра в средата на терена и малко голови положения. С една идея по-разочаровани от случилото се днес трябва да бъдат разградчани.

Те имаха чудесната възможност да поведат в началото на втората част, но непростим пропуск на празна врата направи Джордан Икоко.

С прекрасните си изяви пък Пламен Илиев пък отчая нападателите на "червените". В 68-ата минута стражът спаси по изумителен начин изстрел от фаул на Тиаго.

Трябва да се отбележи, че и тази среща не мина без спорни съдийски отсъждания. Първо реферът Николай Йорданов можеше да отсъди дузпа за разградчани след игра с ръка на Раул Албентоса, а след това, в 33-ата минута, имаше основание да покаже директен червен картон на Рафаел Форстър за нарушение срещу Али Соу, но реши да компенсира и не го стори

Така за четвърти последователен път двата отбора завършиха при нулево реми. Равенството като че ли удовлетворява повече Лудогорец, който остава начело в класирането на първенството с актив от 46 точки, със седем пред втория Левски, девет пред третия Локомотив Пловдив. ЦСКА е на четвъртото място на 11 точки от върха.

ЦСКА: Густаво Бусато, Рубен Пинто, Евандро (76-Жеферсон), Петър Занев, Вив Соломон-Отабор (90+1-Греъм Кери), Брадли Мазику, Тиаго Родригес (79-Кристиян Малинов), Али Соу, Раул Албентоса, Валентин Антов, Пламен Гълъбов
Треньор: Mилош Крушич

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Георги Терзиев, Дан Битон (64-Марселиньо), Абел Анисе, Мавис Чибота (78-Вандерсон), Светослав Дяков, Джордан Икоко, Клаудиу Кешерю (72-Якуб Швиерчок), Козмин Моци, Рафаел Форстър
Треньор: Станислав Генчев