Ел Класико не излъчи победител

OFFNews 18 декември 2019 в 23:01 1512 0

Снимка Facebook: La Liga

Футболното Ел Класико не излъчи победител, след като Барселона и Реал Мадрид завършиха наравно 0:0 в изтеглена среща от 10-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Камп Ноу".

Това е първи двубой без отбелязани голове между двата отбора от 17 години насам. Последното нулево реми бе на 23 ноември 2002 година именно в каталунската столица.

Koлосите бяха максимално предпазливи в своите действия, което доста лимитира опасните положения пред вратарите. Най-близо до гола за "блаугранас" беше Жорди Алба през първата част, докато попадение на Гарет Бейл през втората част бе правилно отменено поради засада.

Все пак трябва да се отбележи, че футболистите на треньора Зинедин Зидан трябва да съжаляват повече за резултата, тъй като несъмено създадоха повече опасности в двубоя.

Така промяна на върха в класирането на първенството не настъпи. Двата отбора продължават да са с еднакъв брой точки - 36, като каталунците са с малко по-добра голова разлика.