Етър се спъна в Бистрица и се отдалечи от първата шестица

OFFNews 03 март 2019 в 15:10 1396 2

Витоша Бистрица и Етър Велико Търново завършиха наравно 1:1 в двубой от 24-ия кръг в Първа лига. Двата отбора се появиха на терена със специални тениски с трибагреника по повод националния празник на България - 3 март. Преди началото на сблъсъка прозвуча и българският химн.

"Тигрите" поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа в 25-ата минута. При центриране от корнер вратарят Христо Иванов не се намеси добре и изпусна топката, след което се хвърли да поправи грешката си, но повали на земята Георги Купенов. Кристиян Кочилов бе точен от бялата точка и бистричани поведоха в резултата.

В 66-ата минута гостите стигнаха до равенството. Георги Сърмов подаде към Иван Стоянов, който центрира в наказателното поле към Флорент Боджадж. Нападателят от близка дистанция заби своя пети гол от началото на сезона в елита.

Така Витоша събра 22 точки в актива си на 11-ото място в класирането. Етър е седми с 37, на три пункта от Топ 6.