Гонсало Игуаин пише история с Юве

OFFNews 28 октомври 2017 в 21:08 3036 0

Аржентинският нападател нападател на Ювентус Гонсало Игуаин записа със златни букви името си в европейския футбол, след като повали с два гола при победата с 2:0 над Милан в голямото дерби от 11-ия кръг на Серия А.

Попаденията му бяха под номер 100 и 101 в калчото, като така той стана едва вторият футболист след Златан Ибрахимович с над сто гола в две от петте водещи първенства в Европа.

Преди Италия Игуаин игра за Реал Мадрид в Испания. Игуаин се разписа с красиви попадения в 23-ата и 64-ата минута, а между тях домакините се разминаха с изравнителен гол в 45-ата минута, когато Никола Каличин удари гредата след решаваща намеса на легендарния страж Джанлуиджи Буфон.

Успехът изкачи "Старата госпожа" на върха с Наполи, който също има 28 точки, но и мач по-малко. Милан показа старание, но отново се видя, че въпреки мащабната селекция, отборът все още не е на нивото на смазани машини като Ювентус.