Гуардиола: Юнайтед показа пет контраатаки, ние играхме футбол

OFFNews 08 декември 2019 в 11:41 1426 0

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола е категоричен, че "гражданите" остават в надпреварата за титлата в английската Висша лига, въпреки вчерашната загуба от градския съперник Манчестър Юнайтед с 1:2.

Маркъс Рашфорд бе точен от дузпа в 23-ата минута, а Антони Марсиал удвои аванса на гостите шест минути след това. Сити стигна само до почетен гол чрез Николас Отаменди в 85-ата минута.

След този двубой "гражданите" са трети в класирането с актив от 32 точки и отборът е на цели 14 пункта от върха и сякаш има само илюзорни шансове за защита на титлата си.

"Хареса ми как играхме. Да, пропуснахме 4 или 5 контраатаки. Случва се във всеки мач. Те имат качество. Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал са бързи момчета, те имаха късмет. На нас обаче не ни провървя, макар и да ги притискахме през целия мач.

Дали сме в надпреварата? А колко мача остават? Колко точки могат да бъдат взети до края на сезона. Смятайте. Да, ние сме в надпреварата.

Ако пък отстъпим, през следващия сезон ще сме още по-успешни. Напишете го точно така. През следващия сезон, ако не през този. Продължаваме да играем така, както играем.

Да, за първи път изоставам от първото място с 14 точки. Не помня някога да е имало такова нещо. Допуснахме много грешки, но имаше неща, които не можеха да бъдат контролирани. Лош късмет.

Можем ли да се борим за триумф в Шампионската лига? Не мисля за това, няма такава цел. Повтарям, ще играем както играхме преди. Всичко, което Манчестър Юнайтед показа бяха пет контраатаки, докато ние играхме футбол", каза Гуардиола.