Юнайтед накара Сити да отложи шампионските празненства (видео)

OFFNews 07 април 2018 в 21:23 4953 0

Манчестър Юнайтед победи с 3:2 Манчестър Сити в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Етихад".

Футболистите на мениджъра Жозе Моуриньо губеха с 0:2 на почивката, но стигнаха до победата и принудиха "гражданите" да отложат шампионските празненства. Домакините се нуждаеха от победа, за да подпечатат титлата си на Англия и след 45 минути игра изглеждаше невъзможно някой да си помисли нещо различно.

Венсан Компани и Илкай Гюндоган дадоха надежден аванс на Сити още преди почивката. През второто полувреме обаче "червените дяволи" демонстрираха ново лице на терена и след два гола на Пол Погба успяха да изравнят. Крис Смолинг довърши домакините с трети гол.

Загубата бе първа за Сити насред "Етихад" през този сезон. Също така "гражданите" се отдалечиха на шест точки от заветната титла. Настроението в тима пък се влошава с всеки изминал ден, след като през седмицата "небесносините" паднаха тежко и от Ливърпул, но в четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.