Изпадащ в Испания разпиля Лудогорец

OFFNews 08 ноември 2019 в 00:02 4151 2

Снимка ludogorets.com

Лудогорец претърпя ужасяваща загуба с 0:6 от Еспаньол в четвъртия си мач от Група Н на Лига Европа, игран на стадион "Корнеля-Ел Прат" в Барселона.

В тази среща разградчани доиграха мача с 9 души, след като в 11-ата минута Рафаел Форстър получи директен червен картон, а в 34-ата Яцек Горалски получи втори жълт и също бе пратен преждевременно под душовете.

Кошмарната среща за "зелените" започна още в 4-ата минута, когато Мелендо откри резултата. В 19-ата минута Луис Лопес удвои. В 36-ата минута Матиас Варгас бе точен от дузпа.

През втората част домакините логично доминираха тотално и вкараха още три попадения. Разписаха се Виктор Кампусано (52'), Адриа Педроса (73') и Факундо Ферейра (76').

Това е изравнен антирекорд за загуба на Лудогорец в Европа, след като през 2016 година тимът бе победен със същия резултат от Арсенал в Шампионска лига.

Реакциите след мача вижте ТУК.

След този унищожителен успех испанците се класират за директните елиминации на Лига Европа, а разградчани са втори в групата с актив от 6 точки след нулевото равенство на Ференцварош и ЦСКА Москва. Унгарците са трети с 5 пункта, докато московчани са на дъното с 1.

Еспаньол: Диего Лопес, Лопес, Мелендо (72 - Ву Лей), Вила, Корчиа, Еспиноза, Варгас, Гранеро, Кайеро, Лозано, Кампусано (64 - Перейра)
Треньор: Пабло Мачин

Лудогорец: Илиев, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Баджи, Кешеру (39 - Анисе), Горалски, Марселиньо (21 - Икоко), Вандерсон, Форстър, Лукоки
Треньор: Станислав Генчев

6774

2

ЛАФЪРДИЕВ

08.11 2019 в 12:20

Ами то тъй са получава.. Като Гел ага не може да осигури за туй мачле български съдия..
Хем дузпа дава, хем оня изгаря..
Ми то туй в нашто си ЕФБАТИ УЖ първенство е невъзможно да са случи..
Не само за Лудогореца..

4000

1

Biser

08.11 2019 в 10:30

Тоя мач беше много грозна гледка! Лудогорец да го забравят по-бързо и да продължават напред, няма друг начин.