Кадем на Кешерю ще свири на Лудогорец в Лига Европа

OFFNews 21 октомври 2019 в 15:11 1183 0

Опитният азербайджански съдия Алияр Агаев ще ръководи мача от група Н на турнира Лига Европа между Лудогорец и испанския Еспаньол в четвъртък от 19.55 часа на стадиона в Разград.

32-годишният азер е добре познат на звездата на Лудогорец Клаудиу Кешерю, тъй като ръководи и евроквалификацията Фарьорски острови - Румъния (0:3) преди десетина дни.

Нападателят на "орлите" оформи крайния резултат в последната минута на редовното време и определено пази добър спомен от рефера.

Преди този мач Лудогорец е уверен лидер след две победи в потока, докато Еспаньол е на 2-а позиция с 4 точки.

Агаев има много сериозен опит в съдийството. Той ръководи мачове в груповата фаза на турнира Лига Европа четири поредни сезона, като е започнал през 2015-а година.

На ниво национални отбори е ръководил мачове от европейските и световни квалификации, както и срещата Дания- Република Ирландия (0:0) от турнира Лига на Нациите миналата есен.

Негови помощници ще бъдат сънародниците му Зейнал Зейналов и Акиф Акиф Амирели, а Орхан Мамадов е четвърти съдия.

Паскал Карибен от Франция е съдийски наблюдател, а Марк Бос от Холандия е назначен за делегат на УЕФА.